Mötesdag och sponsorfix

Dagens lunch.

Idag har varit en dag med möten på stan, telefonsamtal, snack med sponsorer och planering inför framtiden.Bland annat har jag träffat en kille som jag coachar kring löpning och kost, alltid härligt att träffa andra som gillar träning och vill prestera så bra som möjligt. Och häftigt att se vilken stor skillnad relativt små förändringar kan göra!

Jag har också pratat med flera av mina sponsorer, kontaktat några företag som kanske ska sponsra mig framöver och planerat en del aktiviteter för de närmsta veckorna. Och så har jag tränat såklart! Idag blev det ett eftermiddagspass på gymmet, jag kör styrketräning cirka två gånger i veckan för att hålla rygg, bål och armar starka – allt för att löpningen ska bli så bra och effektiv som möjligt.

Lunchen på mitt favoritställe i Kristianstad bestod av sallad, fullkornspasta, kyckling, ananas, soltorkade tomater, groddar, vinägrett och bröd. Fräscht, gott och bra mat helt enkelt.

Profilbild för Okänd

About Petra Skiöld

Långdistanslöpare med sikte på Sverigetoppen. Älskar att springa och här på bloggen kan du följa min träning och tävlingar, jag ger tips, råd och delar med mig av min syn på livet, hälsa och att må bra.
Detta inlägg publicerades i Kost, Löpning, Träning och märktes , , , , , . Bokmärk permalänken.

2 Responses to Mötesdag och sponsorfix

  1. Profilbild för Monika Lindblad Monika Lindblad skriver:

    mm, ser gott ut. Vad heter ditt favoritställe? Hälsningar Monika

Lämna en kommentar